
хотел IONIAN BLUE RESORT 5* Период | На човек в двойна стая | Дете, настанено с 2 възрастни | Доплащане за единична стая |
05.06 – 11.06.2022 / 6 нощувки | 750 лв | 520 лв | 240 лв |
05.06 – 10.06.2022 / 5 нощувки | 680 лв | 480 лв | 200 лв |
04.09 – 09.09.2022 / 5 нощувки | 680 лв | 480 лв | 200 лв |
18.09 – 23.09.2022 / 5 нощувки | 630 лв | 480 лв | 200 лв |
Пакетната цена включва:
- 6 или 5 нощувки /според избрания от вас период/ в стаи Супериор с изглед море в хотел Ionian Blue Resort & spa 5*, Лефкада
- Съответния брой /6 или 5/ закуски и вечери на богата блок маса в ресторанта на хотела
- транспорт с лицензиран туристически автобус
- Ползване на външен басейн
- Застраховка за 10000 евро с покритие за Ковид
Цената не включва:
- круиз до Скорпиос, Итака и Кефалоня с включен обяд– 30 евро
- курортна такса 4 евро на стая на вечер
- доплащане за застраховка за туристи над 65 години

ТУРИСТИЧЕСКА ПРОГРАМА
1 ден
Отпътуване от София – Руски паметник в 2.30ч сутринта.
Пътуване по маршрут София-Кулата-Солун -Вериа- Мецово- Йонийското крайбрежие и Превеза. Пристигане на остров Левкада. Настаняване в хотела. Вечеря и нощувка на остров Лефкада
2 ден
Разходка в древния град Лефкада: Централният площад, църквата „Св. Спиридон“, построена през 1685 г. от венецианците, кметството, църквата „Св. Мина“ и катедралата. Живописният град е заобиколен от морето, морско езеро и дървеният мост наречен “Мост на въздишките”, придавайки Венецианска атмосфера на градчето. Разходка из красивите улички и сокаци, събрали в себе си цялата пищност от цветовете и ароматите на това вълшебно кътче, заедно с многобройните църкви и старинни постройки в смесен островен и средновековен венециански архитектурен стил. Свободно време на живописния площад, покупки на сувенири в многобройните и рзнообразни магазинчета
Посещение на манастира Панагия Фaнеромени с уникална панорамна гледка към крепостта “Агия Мавра” и залива на Левкас, разходка до Катизма – един от най-известните и хубави плажове на острова, връщане в хотела, свободно време за самостоятелни разходки и релакс . Вечеря и нощувка на остров Лефкада
3 ден
Круиз до Скорпиос, Итака и Кефалоня. Закуска, свободно време за релакс и самостоятелни разходки по желание. Морски круиз – продължителност около 9 часа с включен обяд – 30 евро.
Целодневна Морска екскурзия с кораб до следните курорти и плажове:
- Порто Кацики– най-красивият плаж на остров Лефкада с възможност за скачане и плуване в кристалната вода на Йонийско море.
- Градчето Фискардо на Oстров Кефалония– най- големият остров в Йонийско море с многото си красиви гледки и уникална пророда. Дълги пясъчни плажове, заливи с тюркоазени води, впечатляващи пещери и редки геоложки образувания пленяващи посетителите. Орнаментът на острова, единственото село, останало недокоснато от земетресенията от 1953 г.-Фискардо. Кратък престой за почивка в някой от ресторантите за хранене и достатъчно време за разходка.
- Остров Итака– дом на героя на Омир Одисей, историческа легенда и свързваща точка за духовните хора. Гостоприемният романтичен остров Итака предлага идеалното място за спокойна почивка, интересни обиколки и опознаване. Хармонично съчетание на море и планина с вълшебни заливи и пленителни плажове, живописни пътеки и традиционни къщи.
- Пещерата Папа Николао на остров Меганиси- Посещение на пещерата Меганиси, където през 1940 г. по време на Втората световна война е използвана като скривалище от навигатор Иатридис на легендарната подводница Папаниколи (Корабът Нидри Стар I влиза в пещерата за снимки).
- Скорпио, Спарти и Скорпиди (трите острова на фамилия Онасис). Круиз с екскурзовод около 3-те острова със следобедна спирка на острова на гръцкия магнат Аристотел Онасис Скорпио- за плуване.
- Мадури– Островът, на който се е родил великият поет Аристотел Валаоритис, и на който пише своите стихотворения. От 1990 г. той е характеризиран като запазен музей и е наследен от неговите внуци.
Вечеря. Нощувка на остров Лефкада
4 ден
Закуска, свободно време за плаж, релакс и самостоятелни разходки. По желание: трансфер до най-популярния плаж Катизма, известен с тюркоазените си води – 5 евро, връщане в хотела. Вечеря, нощувка на остров Лефкада
5 ден
Закуска, свободно време за плаж, релакс и самостоятелни разходки Вечеря. След вечеря, по желание: DJ парти на плажа с корабчето Нидри Стар – 10 евро с включена напитка.
6 ден
Закуска, свободно време за плаж, релакс и самостоятелни разходки.Вечеря. Нощувка на остров Лефкада
*При програмата с 6 нощувки – след закуска, Отпътуване за България
7 ден
Закуска, отпътуване за България. Пристигане в София привечер.
IONIAN BLUE RESORT & SPA e разположен в красив залив, на 5 км от курорта Нидри и на 12 км от столицата на остров Лефкада. IONIAN BLUE RESORT & SPA е луксозен комплекс с прекрасна гледка към морето на остров Лефкада. Архитектурата на хотела е съобразена със средиземноморския стил, а сините води на Йонийско море нежно гали бреговете в близост до хотела. SPA центъра предлага закрит басейн с топла вода, сауна, парна баня и джакузи. За любителите на фитнеса има модерно oборудван център. Шезлонгите, чадърите и кърпите около басейна са безплатни. Мини маркет, обслужване по стаите, химическо чистене, детски басейн, детска площадка, водни ски, сърф и парапланер са неизменна част от хотела. Стаите в IONIAN BLUE RESORT & SPA са комфортно и стилно обзаведени. Всички стаи предлагат уют и комфорт с просторни бани oборудвани с сешоар, а апартаментите и стаите собствена тераса.


Хотел Ionian Blue 5*